Lucknow, Uttar Pradesh
GST No. 09APIPA8176L1ZE
Call 08043812984 90% Response Rate
Send Enquiry
| Material Type | Paper |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 80 glasses/min |
| Glass Size Range | 50-150 ml |
| Machine Type | High Speed |
| Power Rating | 5 kW |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Glass Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Machine Type | Fully Automatic |
| Dona Material | Paper |
| Capacity | 3000 pcs/hr |
| Production Capacity | 20000 Dona/Day |
| Brand | CROWN MACHINERY |
| Machine Speed | 1440 rpm |
| Dona Size | 6 Inches |
| Number of Dies | 2 |
| Phase | 1 |
View Complete details
| Production Capacity | 2000–4000 dona/hr |
| Number Of Die | Single Die |
| Dona Size | 6 inch |
| Raw Material | Silver Paper |
| Power Source | Electric |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Sheet
| Thickness | 15 mm |
ladies Hawaii silipper sole sheet
View Complete details
| Material | PVC |
| Shoe/Sandal Type | siliper |
| Brand | hawaii |
| Feature | floter |
| Gender | male |
| Packaging Type | bundel |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Machine Type | High Speed |
| Automation Grade | Automatic |
| Production Capacity | 70 cups/min |
| Cup Size Range | 40-250 ml |
| Paper Thickness | 180-220 GSM |
| Power Rating | 4 kW |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 220 V |
| Cup Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
very good quality and High speed machine 110 per minute production fully automatic
Additional Information:
View Complete details
| Size (India/UK) | 9 |
| Brand Name | SRV |
| Upper Material | Fabric |
| Closure | Slip On |
| Ankle Type | Mid |
| Warranty | 18 Months |
| Gender | Men |
| Special Features | Breathable |
| Washable | Yes |
View Complete details
| Size (India/UK) | 8 |
| Brand Name | Napoleon |
| Upper Material | Synthetic |
| Closure | Lace Up |
| Ankle Type | Mid |
| Warranty | 6 Months |
| Special Features | Lightweight |
| Washable | Yes |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 24 pair
| Size (India/UK) | 8 |
| Brand Name | SRV |
| Upper Material | Mesh |
| Closure | Lace Up |
| Ankle Type | Mid |
| Warranty | 18 Months |
| Special Features | Lightweight |
View Complete details
View Complete details
View Complete details